Loading icon

Урок 3 – Встановлення локального сервера (Denwer)

При розробці сайтів, більшість веб-розробників, встановлюють і попередньо налаштовують свої проекти саме на локальному комп’ютері. Як це зробити і що для цього потрібно, ми розглянемо далі.

У минулих уроках ми розглянули, що таке WordPress і вибрали тематику блогу, тепер настав  час для встановлення WordPress, але перш ніж перейти до встановлення, ми повинні завантажити і встановити локальний сервер.

Якщо ж ви бажаєте відразу встановити WordPress на сервер в інтернеті, чого б я не радив,  то як це можливо зробити буде описано в найближчих уроках.

Denwer (Джентльменський набір Web-розробника) – проект Дмитра Котерова, набір дистрибутивів (Apache, PHP, MySQL, Perl і т.д.). Програмна оболонка, використовується  Web-розробниками для розробки сайтів на «домашній» (локальній) Windows-машині без необхідності виходу в Інтернет.

Існує багато варіантів встановлення локального сервера, але Denwer найкращий варіант, як для новачка так і для професіонала, до того ж, він абсолютно безплатний. І на ньому ми зупинимося.

Переходимо на офіційний сайт і завантажуємо Denwer. Весь процес зображено на картинці:

Я рекомендую завантажити  версію із PHP 5.3. Версія з PHP 5.2 включає в себе Zend Optimizer та інші додаткові модулі, які для новачка і для простого встановлення CMS просто зайві.

Натиснувши кнопку “Скачать” перейдете на наступну сторінку де у вас попросять ввести ваше Ім’я , Фамілію та E-mail. 

Після невеликої реєстрації на вашу електронну пошту прийде лист із посиланням, натискаємо і зберігаємо на жорсткий диск.

Встановлення Denwer!

1) Запустивши інсталяцію Denwer’а у вас відкриється вікно браузера і вам запропонують його закрити для продовження встановлення. Виконуємо дію.

2) Закривши браузер натискаємо “Enter” і переходимо до вибору директорії (папки) де буде встановлено ваш локальний сервер (за замовчуванням: С:\WebServers). Тут думки програмістів розходяться, одні кажуть, що на диску з встановленим Windows небезпечно, а інші навпаки… Із мого досвіду, в мене лише один раз були проблеми із встановленим на диск з Windows Denwer’ом. Вибір за вами, тут важко вгадати, вибравши директорію і підтвердивши її йдемо далі.

3) А далі нас просять вибрати букву майбутнього віртуального диску, на якому будуть розташовані файли програми і самий віртуальний сервер.

За замовчуванням пропонують букву Z, давайте її залишимо. Вводимо і натискаємо “Enter”.

4) Після встановлення, нам запропонують вибрати, два режими запуску Denwer’а. Рекомендую обрати перший варіант, так як він найбільш простіший у використанні.

5)  Все, що залишається зробити, так це підтвердити, що ви бажаєте створити ярлики Denwer’а на робочому столі

От і все, Denwer встановлений. Додаю картинку на якій зазначено, що виконує кожний з ярликів:

В наступному уроці ви дізнаєтесь як встановити CMS WordPress на локальний сервер.

Офіційне відео по встановленню Denwer – Джентльменський набір Web-розробника:

Зверніть увагу!
Ця стаття може містити застарілу інформацію, оскільки була написана давно. Будь ласка, не користуйтесь цією інформацією без перевірки, щоб уникнути можливих помилок.
Популярні пости
1
unicode
Символи юнікод (unicode) – Шпаргалка

15 Лис 2012

2
3
3 онлайн сервіса для роботи з кольорами і гамами

4 Тра 2012

3
CSS-Reset
CSS Reset – Скидаємо CSS стилі

5 Вер 2012

    Підпишись

    Якщо хочеш отримувати місячну підбірку найкорисніших постів.