Loading icon

Урок 5 – Налаштування WordPress після установки

urok-5-nalashtuvannya-wordpress-pislya-ustanovky

У попередньому уроці: “Урок 4 – Встановлення WordPress на локальний компютер” ми розглянули як встановити WordPress на локальний комп’ютер. Після виконання попереднього уроку, нам залишається підготувати WordPress до подальшого використання, а для цього давайте проведемо кілька простих дій.

1. ЧПУ (человеко-понятные урлы) – Людино-зрозумілі посилання

Людино-зрозумілі посилання використовуються для більш зрозумілого читання URL’ів, як людьми, так і пошуковими машинами.

За замовчуванням WordPress використовує посилання наступного зразка: http://wpfan.com.ua/?p=1499. Після налаштування, посилання буде мати вигляд: http://wpfan.com.ua/urok-5-nalashtuvannya-wordpress-pislya-ustanovky/. Погодьтесь, так набагато краще.

Отже, переходимо в адмін-панель – Опції – Постійні посилання і налаштовуємо так як показано на картинці нижче.

Дехто, застосовує власну структуру посилання із наступними параметрами: /%category%/%postname%.html. Вибір за вами. Натискаємо “Зберегти зміни” і виконуємо наступну рекомендацію.

2. UkrToLat

Даний плагін прописує заголовок статті латинськими літерами.

Можна виділити 3 основні причини, чому плагін UkrToLat має бути встановлений на кожному україномовному блогові:

  1. Якщо пошукова система проіндексує сайт, в якого не налаштоване ЧПУ, то у видачі будуть довгі посилання із символами, а коли у вас доберуться руки до налаштування ЧПУ, то всі попередні статті “випадуть” із видачі і будуть вести на 404 помилку (сторінка недоступна).
  2. ЧПУ посилання покращують пошукову оптимізацію, так як пошукові роботи, які сканують ваш сайт, читають не тільки заголовок і текст статті а й посилання на сторінку (URL).
  3. Посилання стають більш зрозумілі і легко читаються

Причини вагомі, тому встановлюємо. Ідемо в Адмін-панель – Плагіни- Додати, далі в пошуку вказуємо назву плагіну і натискаємо “Встановити зараз“.

(!) На сьогодні даний плагін видалений із офіційного сайта WordPress, тому можна сміло використовувати плагін: Cyr-To-Latякий діє аналогічно.

От і все, ваш блог готовий для використання. В найближчому майбутньому, статті по інтерфейсу адмін-панелі WordPres’а і його основним функціям.

Зверніть увагу!
Ця стаття може містити застарілу інформацію, оскільки була написана давно. Будь ласка, не користуйтесь цією інформацією без перевірки, щоб уникнути можливих помилок.
Популярні пости
1
unicode
Символи юнікод (unicode) – Шпаргалка

15 Лис 2012

2
3
3 онлайн сервіса для роботи з кольорами і гамами

4 Тра 2012

3
CSS-Reset
CSS Reset – Скидаємо CSS стилі

5 Вер 2012

    Підпишись

    Якщо хочеш отримувати місячну підбірку найкорисніших постів.