Головна » Уроки WP » Урок 2 – Вибір тематики блога
7
Чер
plus minus

Урок 2 – Вибір тематики блога

 

Вибір тематики блога один з найважливіших чинників, які будуть вас супроводжувати впродовж розробки і утримання блога. На тематиці блога будуються елементи: дизайну, інформація, формується середньо статистичний відвідувач і т. д.

Якщо у вас в голові вже є заготовки по тематиці блога, то вам залишається лише продумати, як це все втілити в життя.

Якщо ж у вас немає теми але є бажання вести блог, то вам допоможуть статистичні дослідження, а саме:

 1. Унікальність теми - від унікальності теми залежить дуже багато. Припустимо, ви захотіли вести блог на політичну тему, але ви уявіть наскільки це популярна тема і скільки вже існує блогів. Ви можете переконатись у цьому самі, набравши у Google “Політичний блог” (в мене показало 5 640 000 результатів). І уявіть яка це конкуренція і які потрібно зусилля щоб вивести ваш блог в ТОП видачі пошукових систем.
 2. Попит на тему – в пошуках унікальної тематики блогу не варто далеко заходити, якщо ж відкидати всі популярні тематики, в результаті ви виберете тему на яку взагалі немає попиту, а то і взагалі опинитесь у глухому куті.
 3. Унікальність контенту – відіграє значну роль, при цьому, якщо у вас тематика блога досить популярна, ви можете непогано піднятися в рейтингах, а саме із-за унікальності контенту.
 4. Актуальність теми – існують теми, які ніколи не втрачають своєї актуальності (та ж сама політика), а існують так звані “сезонні” теми (Євро 2012), які актуальні в певний період часу і після завершення вони стають “мало” популярними.

Але потрібно зрозуміти, що чіткої картини вам ніхто не дасть.

Дуже велику роль відіграє саме унікальний контент. Пошукові системи формують видачу сайтів по багатьом критеріях і один з найбільш важливіших – це саме унікальність контенту.

Якщо ви націлились “здерти” всю інформацію з кількох блогів, собі на блог і на цьому нажитись, нічого не вийде!

ВАЖЛИВО! Вибирайте тему, про яку вам буде цікаво писати, відповідно, яка буде цікава саме вам, адже в такому випадку ведення блога на улюблену тематику буде тільки в задоволення і це для вас буде швидше відпочинок аніж робота.

Найбільш популярні теми блогів:

 1. Політика
 2. Спорт (фан-сайти, статистика, обзори…)
 3. Інтернет (у всіх його розуміннях)
 4. Розваги (відео, фото, історії…)
 5. Заробіток (робота, “халява”…)
 6. Ігри (обзори онлайн ігор, фан-сайти, сайти кланів…)

В результаті ми маємо величезну нішу, зайняту іншими, але при цьому величезну територію, де можливо стати кимось, будучи ніким і знайти саме те, що нам по душі.

Читаючи безліч рекомендацій на різноманітних блогаг і форумах я дійшов висновку, що найкраще це вести блог на улюблену тему, ваший фанатизм оцінять і він знайде своїх прихильників.

На цьому я завершую, ви можете ознайомитись з моїм попереднім уроком: “Урок 1 – Що таке блог, навіщо він і що таке CMS WordPress

Залишайте коментарі, питайте по уроці, охоче відповім. Успіхів вам.

Додав Admin | 07.06.2012
(3 votes, average: 6.00 out of 6)
Loading ... Loading ...

Схожі записи:

Категорія: Уроки WP

 • http://offseo.org.ua Antirus

  І БІЗНЕС.