Головна » Верстка » Невикористовувані CSS стилі, пошук і видалення
19
Вер
plus minus

Невикористовувані CSS стилі, пошук і видалення

Багато хто із розробників веб ресурсів, стикаються із проблемою зайвих CSS стилів.

Уявіть, що ваш сайт в мережі уже 2 роки, у вас цільова тематика блогу, за ці два роки змінювався дизайн і мінялися окремі елементи (скажімо пошук), навіть самий досвідчений верстальщик пропустить пару CSS стилів, а що ж буде коли сайт в руках новачка?

Якщо ваш CSS файл містить хоча б тисячу стрічок, тоді це може стати проблемою, так як зайві байти в CSS файлі – це зайві байти ваги вашої інтернет сторінки.

Я сам, не дуже звертав увагу на те чи є у моєму CSS файлі “пусті” стилі, в результаті, при скануванні, в мене видало не один десяток стрічок. Коли я видалив все непотрібне, мій CSS файл став легшим на 1/3, це досить вагомий результат.

Перш ніж ви перейдете до сканування і видалення, зверніть увагу, що всі ці методи сканують лише введену вами HTML сторінку і підключені до неї CSS файли. Це означає, що видалений вами CSS стиль може використовуватись на іншій HTML сторінці і вийде неприємна ситуація, коли ви очистите головну сторінку, а сторінка із статтею – розповзеться.

Перш ніж видаляти CSS стилі, зробіть резервну копію!

1) Unused-css (online)

Сайт, який в онлайн режимі сканує ваш сайт, шукає та перевіряє ваші CSS файли, і видає результати у вигляді кругових діаграм. Не надто корисний, але можна використовувати, як простий сканер.

Посилання: ТИЦ

2) CSS remove and combine (розширення для Chrome)

Розширення для браузера Google Chrome.

Буде корисним для тих, хто не бажає заморочуватись над пошуком і видаленням CSS стилів в ручну, так як розширення відразу пропонує завантажити CSS файл із всіма змінами, до того ж він міняє структуру CSS файла, тим самим оптимізує його.

Але не кожному буде така оптимізація до душі, тому що стає важко редагувати і вносити зміни у CSS файл.

Посилання: ТИЦ

3) Unused CSS Selectors (розширення для Chrome)

Розширення для браузера Google Chrome.

Ще одне “показове” розширення. Сканує ваш сайт, і по кожному знайденому CSS файлу видає інформацію, про використовувані і не використовувані CSS стилі.

Видаляти і шукати приходиться вручну, що не зовсім зручно. Але якщо вам потрібно виправляти не багато, тоді це розширення підійде для вас, так як має приємний інтерфейс.

Посилання: ТИЦ

4) Dust-Me Selectors (розширення для Firefox)

Розширення для браузера Firefox

Один з найкращих, якщо не найкращий інструмент для пошуку “вільних” CSS стилів. Швидко сканує сайт і в новому вікні видає список, шлях до CSS файла, стиль який не використовується і номер лінії, на якій він розміщується.

Особисто я рекомендую використовувати дане розширення.

Посилання: ТИЦ

 

Користуйтесь із розумом і не виникне ніяких проблем. Успіхів

Додав Admin | 19.09.2012
(2 votes, average: 6.00 out of 6)
Loading ... Loading ...

Схожі записи: